Fotografia ślubna – jaki sprzęt wybrać?

Fotografia ślubna to bez wątpienia jedna z najbardziej docenianych dziedzin fotografii. To właśnie do zdjęć z własnego ślubu oraz innych niezapomnianych chwil wraca się najchętniej. Z roku na rok trendy się zmieniają, a co się z tym wiąże również sprzęt. Jeżeli masz dylemat co do jego wyboru mamy nadzieję, że nasz prosty poradnik pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie: Fotografia ślubna jaki sprzęt wybrać?

Jeżeli chcesz zajmować się fotografią ślubną na poważnie nie oszczędzaj na sprzęcie. Odpowiednia jakość zdjęć jest kluczowym elementem, bo właśnie oto w tym wszystkich chodzi. Kup lustrzankę dobrej marki takiej jak Canon czy Nikon. Są to firmy, które specjalizują się tylko w sprzęcie fotograficznym, dzięki czemu masz pewność, że stawiają na rozwój tej dziedziny. Firmy, które produkują oprócz sprzętu fotograficznego także lodówki, pralki i telewizory nie są wskazane. Dobrym wyborem może się okazać Nikon D5300 lub jego nieco mniejszy ale bardziej poręczny brat Nikon D3300. Jeżeli jesteś w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy sprawdź koniecznie Canon EOS 5D Mark III.

Drugim ważnym elementem jest zaopatrzenie się w kilka obiektywów. Dowiedz się, który obiektyw będzie odpowiedni do robienia zdjęć w plenerze, a który podczas zabawy do białego rana wewnątrz pomieszczenia. Ważną rolę odgrywa oświetlenie, dlatego przygotuj się na każdą okoliczność.

Nie zapomnij także o zapasowych bateriach i kartach pamięci. Wyobrażasz sobie minę pary młodej, której przekazujesz informację, o tym, że bateria w Twojej lustrzance się rozładowała, a karta pamięci jest pełna i sugerujesz wykasowanie kilku zdjęć? Z pewnością nie byliby zadowoleni, a Ty straciłbyś potencjalnych klientów, którzy mogliby do Ciebie trafić z polecenia pary młodej.

Najważniejszym elementem jest jednak nadal praktyka. Staraj się robić jak najwięcej zdjęć, zarówno tradycyjnych, jak i tych bardziej oryginalnych. Robiąc zdjęcia owadom czy kwiatom dowiesz się więcej na temat fotografii makro, którą będziesz mógł wykorzystać podczas robienia zdjęć obrączkom. Takich przykładów można podać mnóstwo. Nie bój się nowych wyzwań i zbieraj doświadczenie, a z pewnością Twoi klienci będą zachwyceni.

fotografia ślubna

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *